Ўзбекистон ва LBBW юқори технологияли лойиҳаларни молиялаштиришни кенгайтиришни муҳокама қилишди
13/02/2026 Ўзбекистон Марказий банки: 2025 йилда нақд пул айланмаси чоракга ўсди, нақдсиз тўловлар улуши эса ўсишда давом этмоқда 12/02/2026 Ўзбекистон ва Арманистон Марказий банклари ҳамкорлик тўғрисида меморандум имзолади 12/02/2026 TBC Bank устав капиталига 240 млрд. сўм қўшмоқда 12/02/2026 Халқаро таълим дастурлари жорий қилинган техникум ходимларининг меҳнатига ҳақ тўлаш тартиби белгиланди 12/02/2026 Ўзбекистон Солиқ қўмитаси хорижий интернет-хизматларидан маълумот сўраш бўйича изоҳ берди 09/02/2026 Ўзбекистонда 2026 йил бошига келиб банк карталари сони 68 миллиондан ошди 06/02/2026 Ўзбекистоннинг валюта ва олтин захиралари рекорд даражага – 75 миллиард АҚШ долларига етди 05/02/2026 Ўзбекистон Покистоннинг Meezan Bank банки ва Кувайтнинг Noor Financial компанияси билан исломий қимматли қоғозлар чиқариш масаласини муҳокама қилди 05/02/2026 Сенат Ўзбекистонда ислом банк тизимини жорий этиш тўғрисидаги қонунни маъқуллади 05/02/2026 Банк сектори акциядорлар сони ва капиталлашуви бўйича капитал бозорида етакчи бўлиб қолмоқда