Тошкентда Ўзбекистонда барқарор энергия соҳаси бўйича ЕС SECCA лойиҳасининг якунловчи давра суҳбати ўтказилди
19/02/2026 2025 йилда 20,2 млн тонна цемент ишлаб чиқарилди 19/02/2026 Ўзбекистонга 14 минг тонна араб хурмолари импорт қилинди 19/02/2026 Ўзбекистон Praktiker тармоғи билан Европа бозорига саноат маҳсулотларини етказиб беришни муҳокама қилди 19/02/2026 Ўзбекистон қишлоқ хўжалиги вазири ўринбосари Американинг Каизен Аэроспасе компанияси билан қишлоқ хўжалиги соҳасига дронларни жорий этиш бўйича меморандум имзолади 19/02/2026 Ўзбекистон Фармацевтика саноатини ривожлантириш агентлиги тиббий техника соҳасида A Group Electronics компанияси билан ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилди 19/02/2026 Ўзбекистон ва Anadolu инвестиция ташаббусларини амалга оширишни тезлаштиришга келишиб олдилар 19/02/2026 Ўзбекистон Фармацевтика саноатини ривожлантириш агентлиги Украинага тегишли Sona Pharmexim компанияси билан ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилди 19/02/2026 Ўзбекистон Қишлоқ хўжалиги вазирлиги турк мутахассислари билан қишлоқ хўжалиги соҳасидаги ҳамкорлик истиқболларини муҳокама қилди 19/02/2026 Ўзбекистон кончилик вазирининг биринчи ўринбосари Endeavour Mining ва In2Metals билан ҳамкорликни муҳокама қилди 19/02/2026 Ўзбекистон ва Тожикистон темир йўл юк ташиш ҳажмини оширишга келишиб олдилар