Тошкентда йўлларни жорий таъмирлаш ва чуқурчаларни тиклаш ишлари бошланди
Тошкент, Ўзбекистон (UzDaily.uz) — Тошкент шаҳрида йўл қопламасини жорий таъмирлаш ишлари, жумладан картали ва чуқурчаларни тиклаш ишлари бошланди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ҳокимлиги хабар берди.
2026 йил 19 февралдан бошлаб таъмирлаш ишлари жамоат транспорти ҳаракатланадиган кўчаларда, шунингдек пойтахтнинг барча туманларидаги маҳалла ичи йўлларида олиб борилмоқда.
Ишларни амалга ошириш учун 56 та махсус техника воситаси ва 208 нафар ишчи жалб этилган. Илк куни асфальт қопламасини фрезерлаш ишлари 6 036,5 квадрат метр майдонда бажарилди, асфальтбетон қоришмаси қўлланган ҳолда жорий таъмирлаш эса 406 квадрат метр ҳудудда амалга оширилди.
Таъмирлаш ишлари об-ҳаво шароитларини инобатга олган ҳолда белгиланган режа асосида давом эттирилади ва бу шаҳар аҳолиси ҳамда меҳмонлар учун ҳаракатнинг қулай ва хавфсиз бўлишини таъминлашга қаратилган.