Toshkentda yo‘llarni joriy taʼmirlash va chuqurchalarni tiklash ishlari boshlandi
Toshkent, O‘zbekiston (UzDaily.uz) — Toshkent shahrida yo‘l qoplamasini joriy taʼmirlash ishlari, jumladan kartali va chuqurchalarni tiklash ishlari boshlandi. Bu haqda Toshkent shahar hokimligi xabar berdi.
2026 yil 19 fevraldan boshlab taʼmirlash ishlari jamoat transporti harakatlanadigan ko‘chalarda, shuningdek poytaxtning barcha tumanlaridagi mahalla ichi yo‘llarida olib borilmoqda.
Ishlarni amalga oshirish uchun 56 ta maxsus texnika vositasi va 208 nafar ishchi jalb etilgan. Ilk kuni asfalt qoplamasini frezerlash ishlari 6 036,5 kvadrat metr maydonda bajarildi, asfaltbeton qorishmasi qo‘llangan holda joriy taʼmirlash esa 406 kvadrat metr hududda amalga oshirildi.
Taʼmirlash ishlari ob-havo sharoitlarini inobatga olgan holda belgilangan reja asosida davom ettiriladi va bu shahar aholisi hamda mehmonlar uchun harakatning qulay va xavfsiz bo‘lishini taʼminlashga qaratilgan.