Ichki ishlar vazirligi: Qo'qonda 9-sinf o'quvchisi jinoyatchilikning oldini olish inspektorini pichoqladi
Toshkent, O‘zbekiston (UzDaily.uz) — Qo'qon shahrida xizmat paytida ichki ishlar xodimiga qilingan hujum bo'yicha jinoiy ish qo'zg'atildi.
Rasmiy ma'lumotlarga ko'ra, 18-fevral kuni Sadoqat mahallasida yashovchi 37 yoshli ayol katta leytenant va jinoyatchilikning oldini olish inspektori Jahongir Mahmudovga qo'ng'iroq qilib, o'g'lining oila a'zolari bilan nizolar kelib, maktabga borishdan bosh tortayotganini xabar qilgan.
Inspektor o'smir bilan profilaktik suhbat o'tkazish zarurligini tushuntirish va vaziyatni joyida baholash uchun manzilga yetib keldi.
Inspektor manzilga yetib borib, murojaatchi ayolga farzandining xulq-atvori haqida profilaktik suhbat o‘tkazish zarurligini tushuntirayotganida, o’g’li orqa tarafdan yaqinlashib, inspektorning chap orqa beliga oshxona pichog’ini sanchib olgan.
Og‘ir jarohat olganiga qaramasdan, profilaktika inspektori zudlik bilan fuqaroni jismoniy kuch ishlatgan holda zararsizlantirib, voqea joyiga yordamchi kuchlarni chaqirtirgan.
Yordamchi kuchlar yetib kelib, xonadonda yashovchi fuqarolarning xavfsizligini ta’minlangan. Profilaktika inspektori shifoxonaga yetkazilib, jonlantirish bo‘limiga yotqizilgan.
Ushbu holat boʻyicha Oʻzbekiston Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi “b” bandi bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatildi. Gumonlanuvchi hibsga olindi va tergov harakatlari olib borilmoqda.